przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
Karta Seniora ma wielkie wzięcie

Od 28 maja, kiedy w mieście zaczęła obowiązywać Sochaczewska Karta Seniora, wydano ich około 200. Pojawiły się także pierwsze firmy oferujące zniżki dla seniorów.

- Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie taką forma pomocy osobom starszym – powiedziała nam Joanna Kamińska, naczelnik wydziału zdrowia i polityki społecznej UM. – To dowód na to, że Karta Seniora była dobrym pomysłem. Codziennie napływają nowe wnioski, staramy się załatwiać je na bieżąco.

Oprócz lokalnych zniżek, niezwykle ważny jest odzew firm, które złożyły oferty dla posiadaczy Karty Seniora.

- Jako pierwsza zgłosiła się do nas firma „Fizjomed Rehabilitacja” pani Moniki Milewskiej. Po niej udział w projekcie zapowiedziały dwa sanatoria z terenu Polski – informuje Joanna Kamińska. - Liczymy na oferty kolejnych firm.

„Fizjomed Rehabilitacja” mieści się w Sochaczewie przy ul. Medycznej (obok szpitala) i proponuje seniorom 30 proc. zniżki na wszystkie zabiegi rehabilitacyjne (elektroterapię, laseroterapię, ultradźwięki, masaż, wyciągi na kręgosłup, terapię indywidualną i rehabilitację domową).

Katalog zniżek na pobyty sanatoryjne zaproponował posiadaczom karty Ośrodek Tulipan mieszczący się w Ustroniu Zawodziu u podnóża malowniczych gór Czantorii Wielkiej i Równicy.

Sanatorium Ustroń specjalizuje się w organizacji pobytów leczniczych, sanatoryjnych głównie dla seniorów. Dla posiadaczy Sochaczewskiej Karty Seniora proponuje rabat na następujące rodzaje pobytów sanatoryjnych: 10 proc. rabatu na pobyty sanatoryjne klasyczne (pobyt obejmuje: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wizyta lekarska i 18 zabiegów tygodniowo w dni robocze), 10 proc. rabatu na pobyty psychologiczne (pobyt obejmuje: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, dwa lub trzy masaże w zależności od długości turnusu, sauna i jacuzzi w miarę potrzeb, praca z terapeutą w terapii grupowej i indywidualnej), 10 proc. rabatu na pobyty "AKTYWNI 50 + " (pobyt obejmuje: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wizyta lekarska, 5 x gimnastyka ogólnousprawniająca grupowa, 8 x zabieg podnoszący kondycję, sauna, jacuzzi, wykłady na temat zdrowego odżywiania,  wycieczka po okolicy  z instruktorem Nordic Walking, 10 proc. rabatu na pobyty sanatoryjne z kuracją z ziołami Ojca Grzegorza Sroki (pobyt obejmuje: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wizyta lekarska, 15 zabiegów tygodniowo w dni robocze, kuracja ziołami Ojca Grzegorza Sroki)

Rabat udzielany jest na podstawie okazania karty podczas przyjazdu. Więcej informacji: Ośrodek Tulipan, Ustroń 43-450 ul. Szpitalna 21; tel. 33 / 854-37-80; www.hotel-tulipan.pl www.sanatorium-ustron.pl

Trzecią firmą, która przystąpiła do programu Sochaczewska Karta Seniora jest Ośrodek MAGNOLIA – Sanatorium Ustroń. Posiadaczom karty MAGNOLIA proponuje 10 proc. rabatu na następujące rodzaje pobytów sanatoryjnych: pobyty sanatoryjne klasyczne (w ramach pobytu: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wizyta lekarska i 18 zabiegów tygodniowo w dni robocze), pobyty sanatoryjne z kuracją ziołami Ojca Grzegorza Sroki (w ramach pobytu: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wizyta lekarska, 15 zabiegów tygodniowo w dni robocze, kuracja ziołami Ojca Grzegorza Sroki)  (...)

Seniorzy mogą skorzystać z 50-procentowych zniżek w miejskich placówkach kultury i sportu, z porad psychologa, a osoby 75+ z tańszego o połowę wywozu śmieci posegregowanych.

- Zachęcamy osoby, które ukończyły 65 lat, do skorzystania z Karty Seniora. Aby ją otrzymać, wystarczy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta UM i poprosić o wniosek, można go także pobrać z miejskiej strony internetowej www.sochaczew.pl (zakładka „mieszkaniec”/polityka społeczna) – przekonuje Joanna Kamińska. Zapowiada przy tym, że z chwilą przeniesienia się wydziału zdrowia i polityki społecznej do kramnic,  seniorzy podczas jednej wizyty załatwią sprawę. Teraz, najpierw trzeba złożyć wniosek, później zgłosić się po odbiór karty. Wydział nie robią jednak problemu, jeśli w imieniu osoby starszej sprawę załatwiają dzieci bądź wnukowie – zapewnia naczelnik Kamińska.  

Pełen tekst w najnowszej "Ziemi". 

Jolanta Sosnowska

wiadomość pochodzi z:  Tygodnik „Ziemia Sochaczewska”
A A A
08.07.2013
godz.08:22
kontakt