przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew

do pobrania

A A A

W tym miejscu znajdziesz przydatne linki, artykuły i wyniki badań

Zachęcamy do przeczytania drugiego numeru naszej gazety "Seniorzy. Świat zmieniają ludzie z pasją". Tematem numeru jest dialog międzypokoleniowy. W tym numerze można przeczytać także o wyjazdach studyjnych zespołu programu "Seniorzy w akcji" do Londynu i Berlina i o wizerunku starości, a poza tym foto relacja z gali konkursu "Seniorzy w akcji. UTW dla społeczności" i przegląd działań międzypokoleniowych. Gazeta i wyjazdy studyjne były możliwe dzięki wsparciu finansowemu firmy Emporia. Zapraszamy do lektury! Pobierz gazetę.

 

Gazeta "Seniorzy. Świat zmieniają ludzie z pasją" - specjalne wydanie gazety o osobach starszych zaangażowanych społecznie. Duża czcionka, rysunki, krzyżówka, płyta z filmami, a przede wszystkim ciekawe wywiady do poczytania. Pobierz gazetę.

 

Książka "Seniorzy w akcji". Wywiady z 10 liderami projektów z pierwszej edycji programu Seniorzy w akcji, opisy nagrodzonych inicjatyw, słowa klucze, o których warto pamietać przy realizacji projektów społecznych, inspirujące zdjęcia, to wszystko znajdą pańswo  w publikacji, podsumowującej pierwszy rok działania naszego programu. Zapraszamy do lektury. Publikacja w wersji elektronicznej jest dostępna tutaj

 

Indeks kapitału intelektualnego dla seniorów plasuje Polskę na ostatnim miejscu pośród 16 krajów europejskich. To jeden z wniosków płynących z Raportu "Kapitał intelektualny Polski" – opracowany przez Zespół Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów pod kierownictwem Min. Michała Boniego – przeczytaj część raportu dotyczącą seniorów

 

Jedynie co czwarty badany (25%) postrzega młode pokolenie jako życzliwe wobec seniorów. Co ciekawe, sami seniorzy znacznie częściej niż inni dostrzegają u młodzieży życzliwość (45%), a rzadziej obojętność lub niechęć.  Przeczytaj raport „Czy zmienia się stosunek Polaków do starości?”  CBOS: 2007 r.

 

Niemal trzy piąte Polaków (59%) twierdzi, że zawdzięcza coś swoim dziadkom i babciom. Przeświadczenie, że zawdzięczamy coś swoim dziadkom najpowszechniejsze jest wśród uczniów i studentów (86%). Przeczytaj raport: „Co zawdzięczamy swoim babciom i dziadkom?”  CBOS: 2001 r.

źródło powyższych materiałów: www.seniorzywakcji.pl

 

 

 


kontakt